Program ERK 2017

26. Mednarodna Elektrotehniška in računalniška konferenca
26th International Electrotechnical and Computer Science Conference

  Ponedeljek, 25. september, 2017
Monday, 25.9.2017
Torek, 26. september, 2017
Tuesday, 26.9.2017
soba 9h-10h45 11h-12h 13h 14h-15h45 16h-18h 9h-10h45 11h-12h 14h-15h45 16h-18h
A MT VP1 ST VP2,3
otvoritev
Opening
TC1 VP 4   MM1 MM1
B BM EL SM2 AR2
C SM1 AR1 DD1 TC2 TC3
D PR1 PR2 CS1 CS2 CS3
E DI ME1 ME2

Vabljena predavanja / Invited Papers

VP.1.1

1. Black Carbon: a local, regional and global pollutant influencing air quality and climate
Močnik Griša, Aerosol d.o.o., Lj

2. Internet of Things in 5G: From massive machine-type communications to large-scale information processing
Vukobratović Dejan, FTS, Novi Sad

3. Extreme Optical Imaging for Deep-sea Observing Network
Lu Huimin, Kyushu Institute of Technology, Fukuoka

4. A high voltage high frequency multilevel supply system for the generation of non-thermal plasmas
Neretti Gabriele, DEEIE, Uni Bologna

Elekronika / Electronics

SEKC./SECT. EL.1

25.09.2017 ob/at 14:00 v/in B
Preds./Chair: Andrej Žemva

1. Elektronska škatla ugank
Vogrin Rok, FERI, Uni Mb
Vlaovič Boštjan, FERI, Uni Mb

2. Primerjava lastnosti baterij za podaljšanje avtonomije brezpilotnega letalnika Bramor
Hrovatin Dejan, C-Astral d.o.o, Ajdovščina
Žemva Andrej, FE, Uni Lj

3. Microcontroller based embedded systems for garage access control by mobile phone
Zulić Meris, MTHST, Travnik
Bundalo Zlatko, FEE, Uni Banja Luka
Bundalo Dušanka, FP, Uni Banja Luka

4. Princip merjenja kapacitivnosti in induktivnosti z oscilatorskim vezjem
Močnik Grega, FERI, Uni Mb
Hrastnik Boris, FERI, Uni Mb
Vlaovič Boštjan, FERI, Uni Mb

5. Vpliv temperaturne odvisnosti na DNL-kalibriran R-2R DA pretvornik
Strahija Roman, STMicroelectronics d.o.o.
Strahija Tatjana,
Pleteršek Anton, STMicroelectronics d.o.o.

6. Pametna osvetlitev delovnega prostora z Arduinom
Urigelj Martin, FE, Uni Lj

7. Uporaba naprav Interneta stvari za merjenje kakovosti zraka v notranjih prostorih
Močnik Grega, FERI, Uni Mb
Zimšek Danilo, FERI, Uni Mb
Kačič Zdravko, FERI, Uni Mb

Telekomunikacije / Telecommunications

SEKC./SECT. TC.1

26.09.2017 ob/at 09:00 v/in A
Preds./Chair: Matej Zajc

1. Klasifikacija sprejemnikov GNSS za namene cestnih storitev ITS z eksperimentalno zbranimi podatki
Štern Andrej, FE, Uni Lj

2. Comparison of cooperative and non-cooperative algorithm
Birparić Elma, IJS, Lj
Hrovat Andrej, IJS, Lj
Javornik Tomaž, IJS, Lj

3. Digitalni navigacijski pripomoček z dolgo avtonomijo
Hudin Gregor, FERI, Uni Mb
Vlaovič Boštjan, FERI, Uni Mb

4. Primerjava zmogljivosti odprtokodnih relacijskih podatkovnih zbirk z .NET odjemalci
Drobnič Franc, FE, Uni Lj
Kos Andrej, FE, Uni Lj

5. Standardizacija dostopa do podatkov z avtomobilskih komunikacijskih vodil
Jakus Grega, FE, Uni Lj

6. Varnost mobilnih naprav z operacijskim sistemom Android
Rumež Aleš, FERI, Uni Mb
Vlaovič Boštjan, FERI, Uni Mb

7. Celičnost mobilnih omrežij v povezavi s kodno razširjenim spektrom (DSSS)
Savnik Tilen, FE, Uni Lj
Nagelj Žiga, FE, Uni Lj
Koprivnikar Blaž, FE, Uni Lj

SEKC./SECT. TC.2

26.09.2017 ob/at 14:00 v/in C
Preds./Chair: Janez Sterle

8. Addressing threats to Critical Distributed Applications using the ARCADIA Software Development Paradigm
Porwol Lukasz, ICDA NUI, Galway
Ojo Adegboyega, ICDA NUI, Galway

9. ARCADIA: Towards and Beyond TOSCA Orchestrations
Chauvel Franck, SINTEF Digital, Oslo
Vasilevskiy Anatoly, SINTEF Digital, Oslo
Rossini Alessandro, EVRY Cloud Services, Oslo
Zafeiropoulos Anastasios, UBITECH Ltd, Athens
Gouvas Panagiotis, UBITECH Ltd, Athens

10. Beyond the ARCADIA framework: the Energy Efficiency vs Quality of Service Use Case
Carrega Alessandro, CNIT – Genoa Research Unit, Genoa
Repetto Matteo, CNIT – Genoa Research Unit, Genoa
Kioumourtzis Georgios, ADITESS Ltd., Strovolos
Skitsas Michalis, ADITESS Ltd., Strovolos

11. Reconfigurable Security by Design in Virtualized Infrastructures – An ARCADIA Use Case Report
Covaci Stefan, TUB, Berlin
Thanh Tran Quang, TUB, Berlin

12. Scalable public protection and disaster relief service deployment using the ARCADIA framework
Sedlar Urban, FE, Uni Lj
Sterle Janez, FE, Uni Lj
Koršič Luka, FE, Uni Lj
Volk Mojca, FE, Uni Lj

SEKC./SECT. TC.3

26.09.2017 ob/at 16:00 v/in C
Preds./Chair: Boštjan Batagelj

13. Automatic Measurement of a Laser’s Characteristics
Lavrič Andrej, FE, Uni Lj
Oruc Gökhan, FE, Uni Lj
Batagelj Boštjan, FE, Uni Lj

14. Analysis based prediction of broadband capacity needs for HFC in Kosovo
Jakup Ratkoceri, FE, Uni Lj
Humar Iztok, FE, Uni Lj

15. Experimental Presentation of the Injection Locking of a 1310-nm Fabry–Perot Laser
Jakup Ratkoceri, FE, Uni Lj
Batagelj Boštjan, FE, Uni Lj

16. Analysis of the Transmission Characteristics of the Central Core in a Seven-Core Optical Fiber Based on Silica Glass
Samir Ahmed, FE, Uni Lj
Lavrič Andrej, FE, Uni Lj
Gosar Žiga, FMF, Uni Lj
Drevenšek Olenik Irena, FMF, Uni Lj
Batagelj Boštjan, FE, Uni Lj

17. Using ZigBee Based Wireless Sensor Networks for Wireless Monitoring of Base Life Functions
Mujčić Edin, FTE, Uni Bihac
Drakulić Una, FTE, Uni Bihac

18. The Security Threats in Wireless Sensor Network for Secure Applications
Stanojevic Milan, University Singidunum, Belgrade
Spalević Petar, UPFTS, Kosovska Mitrovica
Dukić Miroslav, University Singidunum, Belgrade
Milovanović Ivan, University Singidunum, Belgrade
Šaljić Viktor, University Singidunum, Belgrade

19. Prototype implementation of solar energy harvesting wireless sensor node for water level measurement in remote areas
Miladinović Minja, IJS, Lj
Javornik Tomaž, IJS, Lj

Multimedija / Multimedia

SEKC./SECT. MM.1

26.09.2017 ob/at 14:00 v/in A
Preds./Chair: Jože Guna

1. Vsakodnevne interakcije v navidezno resničnostih okoljih
Orel Marko, Poligon, Zavod za razvoj kreativnih industrij, Lj

2. Pregled naprav, tehnologij in področij uporabe navidezne, izboljšane in mešane resničnosti
Somrak Andrej, FE, Uni Lj
Guna Jože, FE, Uni Lj

3. Vpliv vsebine navidezne resničnosti na psihofiziologijo uporabnika
Krebl Maja, FF, Uni Lj
Dovžan Perović Anže, FE, Uni Lj
Dobnikar Domen, FE, Uni Lj
Geršak Gregor, FE, Uni Lj
Guna Jože, FE, Uni Lj

4. Vpliv tehnologije očal za navidezno resničnost na fiziologijo uporabnika
Guna Jože, FE, Uni Lj
Geršak Gregor, FE, Uni Lj

5. Uporabnost nizkocenovne naprave za sledenje pogledov za izvedbo študije uporabniške izkušnje mobilne aplikacije
Burger Gregor, FE, Uni Lj
Pogačnik Matevž, FE, Uni Lj
Guna Jože, FE, Uni Lj

6. Interaktivna naloga za haptičnega rehabilitacijskega robota
Bezovšek Luka, FE, Uni Lj
Guna Jože, FE, Uni Lj
Pogačnik Matevž, FE, Uni Lj
Cikajlo Imre, FE, Uni Lj

SEKC./SECT. MM.2

26.09.2017 ob/at 16:00 v/in A
Preds./Chair: Franc Policardi Antoncich

7. Kako z meritvijo prepoznati modalne oblike v prostoru?
Prislan Rok, FMF, Uni Lj
Svenšek Daniel, FMF, Uni Lj

8. Optimizacija uporabniške izkušnje in krmilnih sistemov v modernih studijskih avdio procesorjih
Kirn Nejc, DISTOPIK d.o.o., Lavrica
Policardi-Antoncich Franc, FE, Uni Lj

9. Preporod tračnih snemalnikov zvoka z vključevanjem v moderne snemalne sisteme preko avtomatizacije in krmiljenja na daljavo
Rezar Žiga, DISTOPIK d.o.o., Lavrica
Policardi-Antoncich Franc, FE, Uni Lj

10. Ocenjevanje digitalnih kamer za uporabo v dermatologiji
Dugonik Bogdan, FERI, Uni Mb
Dugonik Aleksandra, UKC Maribor, Mb
Špelič Denis, FERI, Uni Mb

11. Ločevanje odpadkov na mobilni napravi (študentski projekt javnega razpisa Po kreativni poti do znanja 2016/2017)
Vogrinčič Luka, FRI, Uni Lj
Medvešček Murovec Dik, FRI, Uni Lj
Oblak Matic, FRI, Uni Lj
Majhen Ivan, FRI, Uni Lj
Gregorc Anže, FRI, Uni Lj
Ažbe Gregor, FRI, Uni Lj
Rus Andrej, FRI, Uni Lj
Katanec Jernej, FRI, Uni Lj
Košir Domen, Celtra d.o.o., Lj
Grošelj Tina, Zveza društev gluhih in naglušnih Slovenije, Lj
Kukar Matjaž, FRI, Uni Lj
Bosnić Zoran, FRI, Uni Lj

Avtomatika in robotika / Control Systems and Robotics

SEKC./SECT. AR.1

25.09.2017 ob/at 14:00 v/in C
Preds./Chair: Sašo Blažič

1. Optimalni robustni regulator minimalnega reda za pretvornik DC-DC na osnovi Pareto rešitev
Sadek Uroš, FERI, Uni Mb
Sarjaš Andrej, FERI, Uni Mb
Chowdhury Amor, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Svečko Rajko, FERI, Uni Mb

2. Načrtovanje sistema za avtomatizirano montažo relejev
Pogorelc Janez, FERI, Uni Mb
Samastur Darko, Iskra - Releji, d.d., Makole

3. Rekonstrukcija krmiljenja servomotorjev na indukcijskem kalilnem stroju
Šertel Rok, FERI, Uni Mb
Pogorelc Janez, FERI, Uni Mb
Bizjak Boris, FERI, Uni Mb
Gotlih Karl, FS, Uni Mb
Vrčkovnik Stanko, Viptronik d.o.o., Ravne na Koroškem

4. Iterativno vodenje procesa brizganja
Kusić Dragan, CAP, Lj
Hančič Aleš, TECOS, Ce
Svečko Rajko, FERI, Uni Mb

5. Control of anti-sweat heaters according to dew point
Hudomalj Uroš, FE, Uni Lj
Marinšek Alexander, FE, Uni Lj
Umberger Mark, Entia d.o.o., Lj
Humar Iztok, FE, Uni Lj

6. Collaborative development of an open-source rocket control system
Breznik Aleš, FERI, Uni Mb
Planinšič Peter, FERI, Uni Mb
Foley Joseph, DSE, Uni Reykjavik

7. Vodenje mobilnega robota Lego Mindstorms na tekmovanju Lego Masters 2017
Hudomalj Uroš, FE, Uni Lj
Petković Uroš, FE, Uni Lj
Hudomalj Marko, FE, Uni Lj
Logar Vito, FE, Uni Lj

8. Control of the Ball and Beam System - Comparative Analysis of PD Controller and MPC Controller Based on Orthonormal Functions
Dubravić Amila, FEE, Uni Tuzla
Šehić Zenan, FEE, Uni Tuzla

SEKC./SECT. AR.2

26.09.2017 ob/at 14:00 v/in B
Preds./Chair: Roman Kamnik

9. Gradnja mikrostruktur z uporabo enoprstnega prijemala na osnovi kapilarne in van der Waals-ove sile
Bratina Božidar, FERI, Uni Mb
Uran Suzana, FERI, Uni Mb
Šafarič Riko, FERI, Uni Mb

10. Razvoj lahkega odprtokodnega robotskega manipulatorja
Rezelj Anže, FRI, Uni Lj
Čehovin Zajc Luka, FRI, Uni Lj
Skočaj Danijel, FRI, Uni Lj

11. A Reconfigurable Robot Workcell in the Automotive Industry
Gosar Žiga, ELVEZ, d.o.o., Višnja Gora
Gašpar Timotej, IJS, Lj
Bem Martin, IJS, Lj
Bevec Robert, IJS, Lj
Ridge Barry, IJS, Lj
Ude Aleš, IJS, Lj

12. Motion planning for robotic 3D welding
Marinšek Alexander, FE, Uni Lj
Hudomalj Uroš, FE, Uni Lj
Klobčar Damjan, FS, Uni Lj
Kamnik Roman, FE, Uni Lj

13. Curved slicing and path planning methods for additive manufacturing
Kraljic David, FE, Uni Lj
Kamnik Roman, FE, Uni Lj

14. Podajni aktuator PLVL-VSA z mehansko spremenljivo togostjo
Dežman Miha, IJS, Lj
Gams Andrej, IJS, Lj

15. Analiza in vodenje pogona s spremenljivo togostjo
Jakopin Blaž, FE, Uni Lj
Mihelj Matjaž, FE, Uni Lj
Munih Marko, FE, Uni Lj

16. Comparison of classification methods for hip exoskeleton actuator control
Cevzar Mišel, IJS, Lj
Pahič Rok, IJS, Lj
Petrič Tadej, IJS, Lj
Goljat Rok, IJS, Lj
Ude Aleš, IJS, Lj
Babič Jan, IJS, Lj

Modeliranje in simulacija / Modeling and Simulation

SEKC./SECT. SM.1

25.09.2017 ob/at 09:00 v/in C
Preds./Chair: Maja Atanasijević-Kunc

1. Modeliranje in simulacija sezonske gripe
Peterka Matej, FE, Uni Lj
Pernuš Martin, FE, Uni Lj
Atanasijević-Kunc Maja, FE, Uni Lj

2. Staranje slovenske družbe
Ivanovska Marija, FE, Uni Lj
Karer Gorazd, FE, Uni Lj

3. Razporejanje podatkov meritev s pomočjo mehke metode k-središč
Kusić Dragan, CAP, Lj
Žagar Boštjan, CAP, Lj
Svečko Rajko, FERI, Uni Mb

4. Algorithms and Decision Making Methods for Filter Design Tool Selection for a Given Specification in Online-CADCOM Platform
Rodič Blaž, FIS, Nm
Marinova Galia, TUS, Sofia
Chikov Ognyan, TUS, Sofia

5. Multi-objective Schedule Optimization in an Islanded Microgrid
Guliashki Vassil, IICT-BAS, Sofia
Marinova Galia, TUS, Sofia
Atanasijević-Kunc Maja, FE, Uni Lj

SEKC./SECT. SM.2

26.09.2017 ob/at 09:00 v/in B
Preds./Chair: Aleš Berkopec

6. Coulombsko sipanje relativističnih protonov
Berkopec Aleš, FE, Uni Lj

7. Enodimenzionalni tri-tekočinski model prehoda med plazmo in steno ob prisotnosti dveh skupin negativno nabitih delcev
Gyergyek Tomaž, FE, Uni Lj
Kovačič Jernej, IJS, Lj

8. Ocenjevanje voznikovega vedenja in varnosti v prometu na simulatorju vožnje
Čegovnik Tomaž, FE, Uni Lj
Trontelj Klemen, Nervteh d.o.o., Lj
Dovgan Erik, FRI, Uni Lj
Sodnik Jaka, FE, Uni Lj

9. Analiza kvalitete vožnje s pomočjo spektralne močnostne gostote vibracijskega signala
Felzer Gregor, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Chowdhury Amor, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Igrec Dalibor, MARGENTO R&D d.o.o., Mb

10. Trisurf -- odprtokodno programsko orodje za simulacije dinamično trianguliranih površin (1. del: Model)
Fošnarič Miha, FE, Uni Lj
Penič Samo, FE, Uni Lj

11. Trisurf -- odprtokodno programsko orodje za simulacije dinamično trianguliranih površin (2. del: Algoritem)
Penič Samo, FE, Uni Lj
Fošnarič Miha, FE, Uni Lj

Močnostna elektrotehnika / Power Engineering

SEKC./SECT. ME.1

26.09.2017 ob/at 09:00 v/in E
Preds./Chair: Danijel Vončina

1. Zmanjševanje vsebnosti višjih harmonskih komponent v enosmernem vmesnem tokokrogu razsmernika za pogon vozil
Petkovšek Marko, FE, Uni Lj
Zajec Peter, FE, Uni Lj

2. Prednosti in omejitve integriranega krmilnika gibanja IMC
Čadež Matej, FE, Uni Lj
Fišer Rastko, FE, Uni Lj
Drobnič Klemen, FE, Uni Lj
Lavrič Henrik, FE, Uni Lj

3. Simulacije in konceptualna zasnova trinivojskega pretvornika
Prah Blaž, FE, Uni Lj
Rihar Andraž, FE, Uni Lj
Vončina Danjel, FE, Uni Lj

4. Primerjava analitičnega in numeričnega izračuna izgubnih moči pri trifaznem razsmerniku z MOSFETi
Rihar Andraž, FE, Uni Lj
Vončina Danjel, FE, Uni Lj
Fišer Rastko, FE, Uni Lj
Lavrič Henrik, FE, Uni Lj

5. Aktivni usmernik s sinusnim omrežnim tokom
Sušin Denis, FE, Uni Lj
Nemec Mitja, FE, Uni Lj
Ambrožič Vanja, FE, Uni Lj
Nedeljković David, FE, Uni Lj

6. Izboljšanje faktorja moči aktivnega usmernika z uporabo naprednih regulatorjev
Sušin Denis, FE, Uni Lj
Nemec Mitja, FE, Uni Lj
Ambrožič Vanja, FE, Uni Lj
Nedeljković David, FE, Uni Lj

SEKC./SECT. ME.2

26.09.2017 ob/at 14:00 v/in E
Preds./Chair: David Nedeljković

7. Zaviranje asinhronskega motorja z metodo povišanih izgub
Merljak Miran, FE, Uni Lj
Fišer Rastko, FE, Uni Lj
Lavrič Henrik, FE, Uni Lj
Drobnič Klemen, FE, Uni Lj

8. Simulacijski model večfaznega električnega stroja
Čadež Matej, FE, Uni Lj
Fišer Rastko, FE, Uni Lj
Lavrič Henrik, FE, Uni Lj
Drobnič Klemen, FE, Uni Lj

9. Normirani simulacijski model sinhronskega stroja
Markl Matic, FE, Uni Lj
Fišer Rastko, FE, Uni Lj
Lavrič Henrik, FE, Uni Lj
Drobnič Klemen, FE, Uni Lj

10. Vpliv modernih energetskih omrežij na kakovost električne energije
Bizjak Boris, FERI, Uni Mb

Merilna tehnika / Measurement

SEKC./SECT. MT.1

25.09.2017 ob/at 09:00 v/in A
Preds./Chair: Jovan Bojkovski

1. The role of physiological sensors in dyslexia treatment
Jakovljević Tamara, IJS, Lj
Papa Gregor, IJS, Lj

2. Merilni sistem za uporabo psihofiziologije v prekogniciji
Geršak Gregor, FE, Uni Lj
Ferran Tim, FE, Uni Lj

3. Merjenje navad uporabnikov v prometu
Černe Tomaž, ALPINEON, Lj
Žganec Mario, ALPINEON, Lj
Žganec Gros Jerneja, ALPINEON, Lj

4. Video meritve dolžin smučarskih skokov
Ciglarič Tadej , FRI, Uni Lj
Gostiša Karmen, FRI, Uni Lj
Kovač Timotej , FRI, Uni Lj
Peternel Darja, FMF, Uni Lj
Pograjc Manja, FŠ, Uni Lj
Stoklas Nac, FRI, Uni Lj
Štempelj Blaž, FRI, Uni Lj
Vodan Gašper, FŠ, Uni Lj
Rozman Robert, FRI, Uni Lj
Kukar Matjaž, FRI, Uni Lj

5. Zasnova merilne proge za izvajanje meritev začasnih prenapetosti
Zupančič Rok, FE, Uni Lj
Humar Iztok, FE, Uni Lj

6. Problematika merjenja temperature v sušilniku
Pušnik Igor, FE, Uni Lj
Geršak Gregor, FE, Uni Lj

7. Zaznava polimorfizma z jedrsko kvadrupolno resonanco
Jazbinšek Vojko, IMFM, Lj
Pirnat Janez, IMFM, Lj
Trontelj Zvonko, IMFM, Lj
Lavrič Zoran, FFA, Uni Lj
Srčič Stane, FFA, Uni Lj

8. Razvoj etalonskih strojev za kalibriranje meril sile
Hiti Miha, ZAG, Lj

Računalništvo in informatika / Computer and Information Science

SEKC./SECT. CS.1

26.09.2017 ob/at 09:00 v/in D
Preds./Chair: Aleš Zamuda

1. Parallel Implementation of the Label Propagation Method for Community Detection on the GPU
Mišić Marko, SEE, Uni Belgrade
Drašković Dražen, SEE, Uni Belgrade
Šubelj Lovro, FRI, Uni Lj
Bajec Marko, FRI, Uni Lj

2. Data generator with a control over linear separability
Ilc Nejc, FRI, Uni Lj

3. On the computational cost of GVG-AI games and tree search algorithms
Mlakar Peter, FRI, Uni Lj
Vodopivec Tom, FRI, Uni Lj

4. LABS - binarna zaporedja z nizkimi avtokorelacijami
Brest Janez, FERI, Uni Mb
Bošković Borko, FERI, Uni Mb

5. Primerjava algoritmov Delaunayeve triangulacije s prebirno premico in prebirnim krogom
Meznarič Gal, FERI, Uni Mb

6. Vizualizacija binarnih odločitvenih grafov
Meolic Robert, FERI, Uni Mb

SEKC./SECT. CS.2

26.09.2017 ob/at 14:00 v/in D
Preds./Chair: Vili Podgorelec

7. Določanje pragovne funkcije za zapis kompleksne mreže kompeticije dreves z evolucijskim algoritmom
Jesenko David, FERI, Uni Mb
Vilhar Urša, GIS, Lj
Skudnik Mitja, GIS, Lj
Žalik Borut, FERI, Uni Mb
Mongus Domen , FERI, Uni Mb

8. Utežena optimizacija z rojem delcev za problem neuravnoteženih podatkov
Brezočnik Lucija, FERI, Uni Mb
Karakatič Sašo, FERI, Uni Mb
Podgorelec Vili, FERI, Uni Mb

9. Bayesian ensemble of probabilistic classifiers
Pirš Gregor, FRI, Uni Lj
Štrumbelj Erik, FRI, Uni Lj

10. Using Data Mining for essential oils classification
Radosavljević Dragana, UPFTS, Kosovska Mitrovica
Ilić Siniša, UPFTS, Kosovska Mitrovica
Kajević Jelena, FHLBS Uni Singidunum, Valjevo
Spalević Petar, UPFTS, Kosovska Mitrovica
Milojević Svetomir, UPFTS, Kosovska Mitrovica

11. Zaznava regij sprememb Zemljinega površja s pomočjo slik InSAR
Žlaus Danijel, FERI, Uni Mb
Mongus Domen , FERI, Uni Mb

12. Implementation of features selection methods and oversampling technique in blended learning environment
Dimić Gabrijela, HSEECS, Belgrade
Kajević Jelena, FHLBS Uni Singidunum, Valjevo
Rančić Dejan, FEE, Niš
Spalević Petar, UPFTS, Kosovska Mitrovica
Milić Dragiša, University Singidunum, Belgrade

SEKC./SECT. CS.3

26.09.2017 ob/at 16:00 v/in D
Preds./Chair: Boštjan Slivnik

13. Towards an autonomous, intelligent and adaptive e-learning system
Šumak Boštjan, FERI, Uni Mb
Podgorelec Vili, FERI, Uni Mb
Karakatič Sašo, FERI, Uni Mb
Heričko Marjan, FERI, Uni Mb
Šorgo Andrej, FNM, Uni Mb
Kosta Dolenc, FNM, Uni Mb

14. Comparing execution traces of programs written in different programming languages
Bac Jaka, FRI, Uni Lj
Slivnik Boštjan, FRI, Uni Lj

15. Primerjava delovanja algoritmov pozicioniranja na primeru večjih zaprtih prostorov
Kokol Patrik, FERI, Uni Mb
Škrinjar Tilen, FERI, Uni Mb
Kosar Tomaž, FERI, Uni Mb

16. Primerjava in napoved časa izvajanja rekurzivnih sekvenčnih algoritmov za izračun Fourierjeve transformacije
Zorman Žiga, FE, Uni Lj
Dobravec Tomaž, FRI, Uni Lj

17. SVA system and its use with Bitcoin Wallet transactions
Breznik Aleš, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Turk Boris, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Chowdhury Amor, MARGENTO R&D d.o.o., Mb

Razpoznavanje vzorcev / Pattern Recognition

SEKC./SECT. PR.1

25.09.2017 ob/at 09:00 v/in D
Preds./Chair: Janez Perš

1. Detekcija napak na površinah z uporabo anotiranih slik in globokim učenjem
Tabernik Domen, FRI, Uni Lj
Skočaj Danijel, FRI, Uni Lj

2. Evaluating image superresolution algorithms for cross-resolution face recognition
Grm Klemen, FE, Uni Lj
Dobrišek Simon, FE, Uni Lj
Štruc Vitomir, FE, Uni Lj

3. Towards surface anomaly detection with deep learning
Rački Domen, FRI, Uni Lj
Tomaževič Dejan, Sensum. Computer Vision Systems, Lj
Skočaj Danijel, FRI, Uni Lj

4. The Influence of Lombard Effect on Speech Driven Intelligent Environments
Vlaj Damjan, FERI, Uni Mb
Kačič Zdravko, FERI, Uni Mb

5. IN-LINE quality inspection of freeform plastic high gloss surfaces aided by multi-axial robotic systems
Gosar Žiga, ELVEZ, d.o.o., Višnja Gora
Gruber Dieter P., Polymer Competence Center Leoben GmbH, Leoben

6. Monte Carlo metoda za ugotavljanje odvisnosti razpoložljivosti klicne storitve od števila telekomunikacijskih linij
Kranjčič Manja, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Marčec Tinkara, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Breznik Aleš, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Klampfer Saša, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Chowdhury Amor, MARGENTO R&D d.o.o., Mb
Bokal Drago, FNM, Uni Mb

7. Globoka konvolucijska nevronska mreža za kategorizacijo delnih SAR slik
Pongrac Blaž, FERI, Uni Mb
Gleich Dušan, FERI, Uni Mb
Planinšič Peter, FERI, Uni Mb
Šipoš Danijel, FERI, Uni Mb
Malajner Marko, FERI, Uni Mb

8. Odzivanje avtonomnega vozila na slikovne simbole
Gungl Ernest, FERI, Uni Mb
Brezočnik Zmago, FERI, Uni Mb

SEKC./SECT. PR.2

25.09.2017 ob/at 14:00 v/in D
Preds./Chair: Danijel Skočaj

9. Računalniški vid in inteligentna robotika za napredne oblike komuniciranja
Čehovin Zajc Luka, FRI, Uni Lj
Dobrevski Matej, FRI, Uni Lj
Mlakar Peter, FRI, Uni Lj
Račič Matej, FRI, Uni Lj
Rovansek Bine, FRI, Uni Lj
Slabanja Jurij , FRI, Uni Lj
Štemberger Rok, EF, Uni Lj
Vrščaj Maks, FRI, Uni Lj
Žust Lojze, FRI, Uni Lj
Vodopivec Urša, Tehniški muzej Slovenije, Lj
Saletinger Urška, Infinum si d.o.o., Lj
Kristan Matej, FRI, Uni Lj
Skočaj Danijel, FRI, Uni Lj
Žabkar Vesna, EF, Uni Lj

10. Detekcija ovir iz 3D oblaka točk za potrebe avtonomne plovbe
Muhovič Jon, FE, Uni Lj
Mandeljc Rok, FE, Uni Lj
Bovcon Borja, FRI, Uni Lj
Perš Janez, FE, Uni Lj

11. Do it Yourself: Building a Low-Cost Iris Recognition System at Home Using Off-The-Shelf Components
Lavrič Primož, FRI, Uni Lj
Emeršič Žiga, FRI, Uni Lj
Štruc Vitomir, FE, Uni Lj
Peer Peter, FE, Uni Lj

12. Sledenje objektov s kvadrokopterjem z gibljivo kamero
Muhovič Jon, FE, Uni Lj
Kristan Matej, FRI, Uni Lj

13. Face recognition with Raspberry Pi for IoT Environments
Novosel Rok, FRI, Uni Lj
Meden Blaž, FRI, Uni Lj
Emeršič Žiga, FRI, Uni Lj
Štruc Vitomir, FE, Uni Lj
Peer Peter, FE, Uni Lj

14. Machine Vision and Hobbyist-Off-The-Shelf Hardware
Perš Janez, FE, Uni Lj
Mandeljc Rok, FE, Uni Lj

15. Zvočna zbirka za razvoj samodejne prostorske lokalizacije, ločevanja in razpoznavanja govorcev
Čufer David, Optacore d.o.o, Lj
Cem Catalbas Mehmet, FEEE Uni Firat, Elzag
Dobrišek Simon, FE, Uni Lj

16. Implementation of entity resolution error detection and monitoring system
Korajčević Maja, FEE, Uni Tuzla
Demirović Damir, FEE, Uni Tuzla

Biomedicinska tehnika / Biomedical Engineering

SEKC./SECT. BM.1

25.09.2017 ob/at 09:00 v/in B
Preds./Chair: Bor Kos

1. Ocenjevanje kognitivne obremenitve voznikov s pomočjo fizioloških meritev
Novak Klemen, FE, Uni Lj
Stojmenova Kristina, FE, Uni Lj
Sodnik Jaka, FE, Uni Lj

2. Dekompozicija dinamičnih površinskih elektromiogramov s prilagodljivo obtežitvijo prispevkov motoričnih enot
Glaser Vojko, FERI, Uni Mb
Holobar Aleš, FERI, Uni Mb

3. Comparison of different electrode arrays for treatment of breast tumors with electrochemotherapy
Vera Tizatl Adriana Leticia, CINVESTAV-IPN, Mexico City
Vera Hernández Arturo, CINVESTAV-IPN, Mexico City
Leija Salas Lorenzo, CINVESTAV-IPN, Mexico City
Kos Bor, FE, Uni Lj
Miklavčič Damijan, FE, Uni Lj

4. Identifikacija osebnostnih karakteristik dobrih voznikov v simulatorju vožnje
Plohl Nejc, FF, Uni Mb
Tišić Andreja, FF, Uni Mb
Polajžer Tjaž, FF, Uni Mb
Tement Sara, FF, Uni Mb
Sodnik Jaka, FE, Uni Lj

5. Vpliv motilcev pozornosti na voznika in vožnjo
Tišić Andreja, FF, Uni Mb
Polajžer Tjaž, FF, Uni Mb
Plohl Nejc, FF, Uni Mb
Tement Sara, FF, Uni Mb
Sodnik Jaka, FE, Uni Lj

6. Tehnične prvine varne vožnje v povezavi z objektivno oceno uspešnosti v simulatorju: Je tehnično pravilen voznik, tudi dober voznik?
Polajžer Tjaž, FF, Uni Mb
Plohl Nejc, FF, Uni Mb
Tišić Andreja, FF, Uni Mb
Tement Sara, FF, Uni Mb
Sodnik Jaka, FE, Uni Lj

7. Zaznavanje atrijske fibrilacije iz poteka tlaka v manšeti
Meža Marko, FE, Uni Lj

8. InfoGen: Informacijski sistem za sledenje, analizo in vodenje vzorcev na področju funkcijske genomike
Hvala Staš, FRI, Uni Lj
Pušnik Žiga, FRI, Uni Lj
Rejc Živa, FKKT, Uni Lj
Prosenc Zmrzljak Uršula, Inštitut za Biokemijo MF, Uni Lj
Blagotinšek Kaja, Inštitut za Biokemijo MF, Uni Lj
Urlep Žiga, Inštitut za Biokemijo MF, Uni Lj
Nadižar Nejc, Inštitut za Biokemijo MF, Uni Lj
Rozman Damjana, Inštitut za Biokemijo MF, Uni Lj
Moškon Miha, FRI, Uni Lj

Didaktika / Didactics

SEKC./SECT. DI.1

25.09.2017 ob/at 14:00 v/in E
Preds./Chair: Iztok Fajfar

1. Visokonivojsko načrtovanje digitalnih sistemov na integriranem vezju
Trost Andrej, FE, Uni Lj
Adamič Michel, FE, Uni Lj
Žemva Andrej, FE, Uni Lj

2. Uporaba razvojnega sistema Arduino UNO v programu elektrotehnik v srednjem strokovnem izobraževanju
Pogačnik Borut, STŠ - Šolski center Kranj, Kr

3. From IoT Devices to Drones: A Summer School Report
Jaklič Aleš, FRI, Uni Lj

4. Učni model inteligentne sobe
Pregelj Boris, ŠC Nova Gorica, Nova Gorica

5. Obrnjeneno učenje z metodo učenja z odkrivanjem pri pouku tehnike in tehnologije
Dvorščak Mihael, PEF, Uni Lj
Jamšek Janez, PEF, Uni Lj

6. Sodobne metode poučevanja v tehniškem izobraževanju: kombinirano učenje pri predmetu tehnika in tehnologija
Lokar Natalija, PEF, Uni Lj
Jamšek Janez, PEF, Uni Lj

7. Spodbujanje inovativnosti v okviru kliničnih vaj tehniškega izobraževanja
Šinigoj Veronika, PEF, Uni Lj
Jamšek Janez, PEF, Uni Lj

8. Kritično mišljenje pri tehniškem izobraževanju na osnovnošolski stopnji
Zalar Jona, PEF, Uni Lj
Jamšek Janez, PEF, Uni Lj

Študentski članki / Student Competition IEEE Slovenia

SEKC./SECT. ST.1

25.09.2017 ob/at 13:00 v/in A
Preds./Chair: Urban Burnik

1. Merjenje Van der Waalsove vršne razdalje med mikro objekti
Šafarič Jakob, FERI, Uni Mb

2. Lightning Geometry
Kikelj Miha, FE, Uni Lj

3. Odkrivanje podobnih vsebin s pomočjo pomenskih podpisov in pomenskega stiskanja
Majninger Sandi, FERI, Uni Mb

4. Sistem z biološko povratno zanko na osnovi senzorjev gibanja in pametnih očal
Hribernik Matevž, FE, Uni Lj

5. Karakterizacija svetlobno občutljivih uporovnih materialov in izdelava merilne komore
Habjan Gašper, FERI, Uni Mb

6. Dimenzioniranje vodov v električnih inštalacijah s programskim orodjem Microsoft Excel
Rečnik Rok, FERI, Uni Mb

7. Izdelava LCD 3D tiskalnika na fotosenzitivno plastiko
Slemenšek Jan, FERI, Uni Mb

8. Low cost realization of an active sonar - system for detection and visual representation
Ibrišimović Nurdin, FEE, Uni Tuzla


Questions and comments / Vprašanja in komentarji: